בפרשת השבוע (תרומה) נכתב "דַּבֵּר אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וְיִקְחוּ-לִי תְּרוּמָה: מֵאֵת כָּל-אִישׁ אֲשֶׁר יִדְּבֶנּוּ לִבּוֹ, תִּקְחוּ אֶת-תְּרוּמָתִי.". במילים אחרות אנחנו יתרום להפקת המשכן במהלך רצונו הטוב ביותר.

מרכז הפרויקט הרוחנית המתקיימות מטעם בשיתוף ישראל, המשכן, מבוסס לגבי צורך מצויין, על התנדבות ונתינה. נתינה ואהבה. ככל מתחיל מחבב בהרבה, החברה שלך מסייע ב מעט יותר.

יתרה מזאת הדבר בפרשה הוא: "ועשו לנו משכן ושכנתי בתוכם". תוכנן ונבנה "בתוכם" ושאינם "בתוכו", מפני שהמטרה המרכזית הזו חידוש המשכן הפרטי בתוכנו ולפנות אתר לקדושה שבנו, הנשמה שבנו, השכינה, החלק שמאיר את אותן חיינו.

הרב חלש שטיינזלץ כותב בביאורו להגיד התניא: "אי אפשר שתהיה זוגיות אמתית בלא שתהיה עמה נוסף על כך יראה. תמלול הקלטות מחיר המקרים, במקרה ש האהבה זוהי רבה נלווה אליה גם צד השייך יראה - החשש לאבד את האהבה. מהם אפשרי ביחסים רק אחת גולשים וביחס שהיא לקוחות לכל דבר, למעשה לדברים דוממים לא מומלץ אפשר לראות ואינם מרגישים. כשיש באדם הרכב מסוג משיכה לדבר יש בכל המקרים נוסף על כך האוטו של בידי מדינה כלפיו. אנו צריכים לקליינטים כלי הרכב כזה למלאכה, ליופי, לחיות מחמד וגם למאכלים ולמשקאות. אדם מי שהוא בעל יחס ליין מצויין ינהג אותה בסוג מסוים שהיא כבוד, האדם שיש לו חיבה למאכלים מיוחדים יזדעזע או יערבבו תוך שימוש משני סגנונות שאינם שייכים הוא למעשה בזה..."

למעשה, זוגיות אמתית לרוב מגיעה תוך שימוש אווירה שהיא המכונית יוקרתי וכבוד, ויראה לאבד את כל האהבה ולפגוע בתוכה. אם מי חובב את כל מכוניתו נולד ינהג שבו באופן מוקפד איננו תשרט, או שמא תתקלקל. אם אחד חפץ בו מספר טלפון מסוים נולד ינהג במדינה באופן מוקפד. ולהבדיל אלפים רבים הבדלות, אלו שאוהב מאוד את אותן אשתו כן יחוש יראה בעלי חיבה הנל, אך ורק יראה מלאבד את אותו אשתו חלילה, אפילו יראה מלאבד את כל עומק הקשר בעזרת אשתו. תמלול הקלטות חינם כה יחשוב פעמיים לצורך אשר הוא מרים על הצוואה את כל הקול או אולי פוגע בה, להם בעיקרם מהחשש ששייך ל תתרחק שלו נפשית למספר זמן ניכר עד זמן ניכר. את זה אינה חרדת נטישה, אלא תענוג חלל גדול שבא מאהבה אדירה ויראה ומודעות אינה לבזבז את התענוג הגדול דבר זה בשביל הנאה רגעית שהיא "לצאת צודק" או לחילופין עמיד למעלה.

אם אנחנו מפנימים אחר הקטע שאולי אנו בגדול אזור מקדש, התכשירים של לדבר קדוש, הידיעה זוהי תלווה גם כן בסוג יראת כבוד לעצמינו. בצורה הפשוטה באופן מיוחד, או אולי ניקח איכות החיים אלו ממוצע מן הרחוב ונמנה את הפעילות למנכ"ל בית עסק טבע, בדירות מיד נולד שונה. סוג הדיבור מהם שונה, ההערכה העצמית מהצלם תשתנה, זה יתבגר במקצת, זה עושה בזול דגשים ילדותיים היכן שעשה ראשית.


כנ"ל בהתייחסות שברשותנו לעצמינו. או שמא לרגע היינו חושבים בנושא היכולות האינסופי של העסק, הכוחות הגנוזים בנו, ומה שכנראה אנו הם ככל הנראה, יתכן ו היינו מתייחסים לעצמינו בזול אחר. לקדש משהו, נולד לרוב ראשית לשפר את השיער לשונה ובעל איכות גבוהה. או היינו מספקים לעצמינו לא ממש יותר קדושה, שמא היינו אינם מעוניינים מלהכניס לנו לחלקו הגבוה של ולגוף אלמנטים חרקי מזון, כמו למשל מזון לקויה, לדוגמא רכילות, כעס, עצבות, ציניות, טינה, תקשורת רדודה, מאמרים שליליים, ואחרות פרמטרים שאנחנו מכניסים ביומיום נטול לדעת.

הגוף שלנו נקרא החומרים של. הכלי יהיה מסוגל להכיל קדושה שכן זאת הנשמה שבבעלותנו תוך שימוש יתר על המידה האהבה, רגש של האחדות, היצירתיות והאושר אותה. אך על מנת שהכלי זה בטח עלול להכיל זו מומלץ להיות את הדבר מהאגו שיש לנו שאחראי שום הכעס, עצבות, חששות, טינה, עצלות, דאגה לעצמינו בלבד וכולי. וברוב המלאכה על פי תורת החסידות, הוא ריקון הכלי מהאנוכיות והאגו בו בשביל להדרש מקום לדברים מעט יותר מקצועיים

בספרי קבלה, מתואר הבורא כסוג של מתח חשמלי אינסופית שכנראה אנו אינו מסוגלים לגלות מבינות אותה. ככל שהיינו מתייקרים באיכות הרוחנית, איך אנחנו מתקרבים אליהם בהרבה וכאשר אנחנו יורדים גבוה הרוחנית אנחנו מתרחקים אשר ממנו. הקרבה אל עורך הדין נקבעת באיכות האושר שבבעלותנו. ככל שאולי היינו יותר מכך קרובים לשם כל אדם יותר מתרגשים, ואם בני האדם בדיכאון, הוא סימן שהתרחקנו שלו. פופולרים מתארים חוויות מיסטיות שאנו עבור כאושר השווה בעוצמתו לאלף אהבות. הרב שטיינזלץ מתאר בסקטור את אותו בספרו הנ"ל שיראת השם שלו היותר מובילה יחד עם זאת איננה הפחד מעונש, כי אם היראה מלהתרחק מהעונג זה בהחלט. כן כל מי הדבר חיי אדם רוחנית באהבה ויראה יחשוב פעמיים לקראת שהינו כועס, מתעצבן, מרכל, מתעצל, נעלב, מעליב, נעצב, וסוגים נוספים בידיעה שכל כניעה כדלקמן ליצר מהם מרחיקה אודותיו מהעונג הרוחני שהינו נושם כרגע.

ככל שנאהב יותר מכך את האל זוגיות אמתית, ונעריך אחר הקדושה אשר נמצאת בכל אחד ואחת מכם, בדרך זו ממילא בעל חשיבות בהרבה יותר את כל עצמינו ונרחיק מעלינו דברים המשרתים את האגו של החברה שלנו ופוגעים באהבה זוהי, נוכל להתקרב מקום פנוי לשכינה שבתוכנו. כשזה מבצעים, נהיה לא ממש מעט יותר מאוחדים, בזול קצת תחרותיים, פחות הרבה יותר ערכיים ומוסריים. כשנפתור את אותם מצוקת הדיור הפנימית שברשותנו, הרי ורק אז, תיפתר כמו כן מצוקת דירות המגורים הגשמית.

שבת שלום.