תבניות קובץ שמע ווידאו: מבוא


699

סיכום:
פורמטים קבצי אודיו ווידאו מפותחים ללא הרף על מנת לענות בדבר הבקשות בידי צרכים אפליקציות ותוכנות וחומרה להפצת קבצים עכשוויים. תאגידי כמו סוני ומיקרוסופט פיתחו פורמטים נועדו אישית משלהם למטרות מיגון ומסחר, והקדמה הנה עומדת לשדרג את המים הבוציים לבהירים שנתיים.


מילות מפתח:
פורמטים של קובץ שמע, פורמטים בקרב קבצי וידאו, פורמטים בידי קבצי אודיו על ידי וידאו, קבצי וידאו בקרב שמע, פורמט mp3, קבצי MPEG, MPEG-4, AAC, OGG, פורמט שמע רציני, פורמט WAV, פורמט WMA, איך קובצי שמע לקוחות, קודקים, קובץ AV


אירגון המאמר:
פורמטים אצל קבצים נמצאים חמש פורמטים על ידי קובצי שמע שנמצאים בשימוש נפוץ. נמצא קלוש פורמטים על ידי קובץ וידאו, איזה מה סיומות על ידי קובץ וידיאו שמע עלולות להטריף. זה היגויני תיאור זריז בידי פורמטים ומערכות קובץ אודיו ווידאו המבוקשים יותר שנתיים.

AAC: קידוד שמע מתקדם הוא פורמט קבצי השמע כש השתמשה אפל קטלוג המוסיקה אצל iTunes, ואותו אחד עומד לבוא אלו שיש להן סיומת שם טוב הקובץ M4A. זה הזמן יותר טוב מ- MP3 באיכות הצליל. הוא פותח כחלק מקבוצת MPEG4 שבבעלות דולבי (ראה להלן).

AU: פורמט קבצי שמע זה הוא הסטנדרט אשר תמלול הקלטות , Sun ו- Unix.

MPEG: קבוצת מקצועיים לתמונות נעות נמצאים כעת חמש רמות MPEG המתוארים להלן.

MPEG-1: נעשה ניצול במצלמות דיגיטליות ובמצלמות וידיאו בעבור קטעי וידיאו לא גבוהים. תצליחו לראות בהפעלה באיכות VHS מ- MPEG-1.

תמלול הקלטות -2: נמצא לטלוויזיה דיגיטלית בלווין, להקלטת סרטוני וידאו ותיקים ולהקלטת שיחות DVD ביתיות. מנפיק הקלטות בידי סראונד ניכר ערוצי.

MPEG-3: MPEG-3 הוצע כישות, איזה מה בסופו של דבר מוזג ל- MPEG-2.

MPEG-4: שכן זאת רשת ה- MPEG המיוחדת ביותר ומשמשת להזרמת תכני חברת. הוא משמש וכדלקמן במקליטי וידאו ניידים ובהורדות מלונות. נדרש עבור DivX. הגיע משפר את אותה השידור הדיגיטלי וגם את הגרפיקה והמולטימדיה האינטראקטיביים.


MP3: קבצי שמע דיגיטליים, הפופלאריים עד מאוד לאחסון ולהשמעת נעמות. מהווה דוחס את כל הקבצים לכ -10% מקובץ שמע רגיל, ורצועת מנגינה נורמטיבית תהיה בגודל בידי 5-6 מגהבייט. MP3 מייצג MPEG-1 Audio Layer 3, אך לא MPEG-3 לפי שרבים מתלבטים. קובץ שמע אופייני ל- MP3 בסמיכות לאיכות התקליטור.


OGG: פורמט קבצי שמע שתומך בנגוון גדול רכיבי Codec, אם וכאשר הפופולרי מאד הנו Codec Audio Vorbis. יחד עם זאת, קובץ MP3 נתמכים מבחינה רחבה 2 שנים נותן אפשרות Vorbis.

RA: אודיו מציאותי פורמט זה הזמן מוצלח להזרמת שמע באתרי האינטרנט. זהו פורמט קובץ מפתח בנות כל מידע השמע המאוחסן בפנים הקובץ עצמו.

WAV: הפורמטים הפשוטים בקי קובץ האודיו, שפותחו על ידי מיקרוסופט ו- IBM, והובנו ב- Windows 95. זה פורמט קובץ שמע לא דחוס בנות גדלי קבצים ענפים (10 x MP3), ואסור שיהיה זקוק לעיבוד נספח כדי להפעיל את השיער. קבצי ה- WAV לא פשוא משלושה גושי מידע: גוש RIFF המזהה את אותן הקובץ כקובץ WAV, גוש FORMAT המזהה איפיונים ובינהם קצב דגימה וחסימת ה- DATA המכילה את כל הנתונים בעצם, או שמא כגון נעמות.

WMA: Windows Media Audio ערכה דיגיטלית שהומצאה על ידי מיקרוסופט ומשמשת בנגני שמע דיגיטליים אישיים. על ידי WMA תוכלו לתכנת קבצי איך שלא ניתן להעתיק את הפעילות, ולהשתמש וש להגנה הכול על קרדיט.

WMF: Windows Media Format אילו הינם קובץ אודיו ווידאו המאפשרים WMA ו- codec וידאו. הם מעניקים איכות לא מעטה ואבטחת שיווק להזרמה ולהורדה והפעלה של יישומים במחשבים.

WMV: Windows Media Video משמש בנגן המדיה בקרב Windows, זה משמש להזרים ולהורדה ולהשמעת מלל שמע ווידאו.

אם וכאשר אתה עובד בפורמטים של קובץ שמע ווידאו, מידי פעם תבחין במונח 'codec'. קודק הנו רגיל קיצור על ידי מקודד מפענח (או מדחס - מדחס). פונקציה עיקרית של קודק מהווה לדחוס זרמי אלמנטים בקרב שמע עד וידאו, זה שניתן לחזק המרה של דגימות שמע דיגיטליות ומסגרות וידאו ולהפחית את אותו מקום האחסון.

היעד אצל מידי ה- Codec הינה להוריד במידת מה רק את גודל הקובץ למינימום במקביל ל אבטחה על איכות שמע ווידאו. אינדיקציה מאובטחת למקומו בידי ה- codec בנתיב השידור והקליטה היא:

מכשיר וידיאו (למשל מצלמת וידאו) - כרטיס לכידת וידאו - וידאו דיגיטציה - codec (דוחס בניית דיגיטלי) - תוצאה (MPEG2, AVI, WMV וכו ') - codec (דחיסה) - מסגרות וידאו - טלפון קולקציה.

של נספח ה- codec התוצאה הדחוסה מועברת למכשיר התצוגה המועבר, מאוחסן בקובץ וכיוצא בזה '). אוקי, אז במטרה לעבות את הזרימה בהרבה, אנחנו זכאים בעצם לתאר אותה כ:

דגשים גולמיים - קודק - שידור - קודק - הפעלה

הגיע פשטני, אולם זה הזמן מצביע ממה משתמשים בקודקים. כתוצאה מזה, מתוך מטרה להשמיע סרט, וידאו אם קטע מנגינות בפורמט כלשהו, כל אחד זקוק לקודק במחשב שלכם כדי לתת סיוע עבורך לדחוס שוב פעם את אותה הקובץ ולשכור אודותיו.